NIEZWYKŁE WAKACJE W PRZEDSZKOLU! ZAPRASZAMY!

Drodzy Rodzice, kochane Przedszkolaki!

W sierpniu rozpoczyna się dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu, zapraszamy Was do udziału w wakacyjnych zajęciach. Przygotowałyśmy dla Was interesujące i atrakcyjne zajęcia, wzbogacające Waszą wiedzę i umiejętności, rozwijające Wasze zainteresowania, oczywiście poprzez świetną zabawę…

I tydzień - KOLOROWE LATO – Tydzień poświęcony będzie wybrany kolorom. Dowiecie się, które uzyskały miano kolorów podstawowych. Znajdować będziecie elementy z naszego otoczenia w tych właśnie kolorach. Będziecie poznawać ich odcienie. Podczas eksperymentowania z kolorami podstawowymi stworzycie ich kolory pochodne. Mieszając farby w różnych barwach wykonacie rozmaite prace plastyczne.

II tydzień – SPOTKANIE Z AFRYKĄ – Afryka dzika wciąż nieodkryta?! Odkryjemy ją wspólnie! Zwiedzicie dżunglę i największą pustynię świata, poznacie egzotyczne kraje, kulturę, zwyczaje. Będziecie rozkoszować się egzotycznymi smakami… Wykonacie prace plastyczne przedstawiające afrykańskie krajobrazy, ich florę i faunę, stworzycie specjalne rekwizyty do afrykańskich tańców i zatańczycie w rytm dzikiej muzyki… Ufff… Będzie gorąco!!!

III tydzień – TAJEMNICZA PODRÓŻ PO KRAINIE BAJEK – Każdego dnia przeniesiecie się w magiczny świat bajki. W podróż do krainy bajek udacie się tajemniczym pociągiem, do którego co dzień będą wsiadali nowi bohaterowie… Przeniesiecie się do wioski Smerfów, gdzie Gargamel będzie próbował zakłócić Wasze spokojne życie, posłuchacie o przygodach Kubusia i jego przyjaciołach oraz pospacerujecie po łące z Mają i Guciem.

IV tydzień – OD SPORTU NIE MA WAKACJI – Każdego dnia, nowa dyscyplina sportowa, jej zasady i praktyczne ćwiczenia i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Ponadto rozwiążecie zagadki o sporcie, ułożycie historyjkę o zdrowych nawykach, poznacie ideę Igrzysk Olimpijskich, wybraną przez Was technika plastyczną zilustrujecie swój ulubiony sport i oczywiście w zdrowej rywalizacji rozegracie turniej sportowy.

Serdecznie zapraszamy!
Komunikat 2020-07-27, 20:14 | autor: Jolanta Zawadzka