UWAGA RODZICE!

Drodzy Rodzice!
Dość często po wakacjach pojawiają się stare kłopoty , z którymi od lat borykają się wszystkie placówki oświatowe. Niestety wstydliwy problem wszawicy u dzieci nie znika .
Na razie w naszej placówce nic niepokojącego się nie dzieje, ale z doświadczenia wiemy, że „niechciani goście” mogą pojawić się nawet u najbardziej zadbanego dziecka. Dlatego zwracamy się z wielką prośbą. Drodzy Rodzice bądźcie czujni, dokonujcie przeglądu głowy dziecka systematycznie, a w razie kłopotów natychmiast informujcie nas o tym fakcie. Szybka reakcja jest tutaj niezbędna , dla dobra własnego i innych dzieci. Pamiętajmy, że nasze pociechy stykają się z różnym ludźmi, w różnych miejscach i czasem przynoszą do domu „niemiłe niespodzianki”. Wspólnymi siłami na pewno uda się nam uniknąć większych kłopotów. Zapewniamy pełną dyskrecję i zrozumienie. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc.

Uczulamy też na to, by nie posyłać do przedszkola dzieci z objawami infekcji. Naprawdę, nawet niewinnie wyglądający katarek czy kaszelek może stać się źródłem poważnej choroby. W czasach epidemii nie możemy ryzykować zdrowiem naszych dzieci. Zobowiązują nas do tego wytyczne sanitarne ale przede wszystkim troska o nasze maluchy.

Bądźmy wszyscy bardzo ostrożni, pamiętając, że u dziecka wszelkie infekcje rozwijają się bardzo szybko. Lepiej zatrzymać dziecko parę dni w domu, do ustąpienia objawów, niż narazić i je i inne dzieci na ryzyko zakażenia. Dziękujemy za zrozumienie.

Komunikat 2020-09-10, 19:30 | autor: Jolanta Zawadzka